Wehikuł czasu to byłby cud.

0184_6feb
Nieważne ilu chłopaków spojrzy się na mnie, nieważne ilu się podobam, nieważne jak przystojni oni będą, dla mnie najprzystojniejszym jesteś Ty i chcę podobać się właśnie Tobie.
 
Gdybyśmy nie tracili osób które kochamy, nie wiedzieli byśmy ile dla nas znaczą.

 

W końcu takie to cierpienie zrobiło się już tak monotonne, że przestałam cokolwiek odczuwać, a moje myśli zaczęły odrywać się od doświadczeń ciała.

 

Bo nie poznaliśmy się po to, by o sobie zapominać.

 

 

Próbowałam usnąć, ale bez skutku. Nie można spać, gdy człowiek pełen jest uczuć, których nie da się wypowiedzieć słowami.
 
To takie przykre nie móc żyć bez kogoś, kto może żyć bez nas. Potrzebować kogoś, kto nie potrzebuje nas.
 
I nagle w moim życiu pojawił się ktoś, do kogo chcę mówić te najważniejsze słowa, z kim chcę być najbliżej jak się tylko da, dla kogo mogę zostawić wszystko co miałam, byle by był on.
 
Nie tęsknisz do końca za Nim samym. Tęsknisz bardziej za tym jak było. Tęsknisz za sms’ami na dobranoc, do których się przyzwyczaiłaś. Tęsknisz za tym, by ktoś zapytał jak Ci minął dzień. Tęsknisz za tym, że zawsze starał się wywołać uśmiech na Twojej twarzy.
 
W uczuciach nie ma czegoś takiego jak zwątpienie. Kochasz albo nie…
 
Chciałabym wiedzieć, czy pamiętasz jeszcze o moim istnieniu. Czy dzisiaj choć raz, nawet przez ułamek sekundy, pojawiła się w Twojej głowie chociaż jedna myśl o mnie.
 
9685_cfbb_420
 
Każdy ma jakąś przeszłość. Nieważne czy dobrą, czy złą, ona czyni nas tym, kim jesteśmy.

 

Ludzie wypierają z umysłu różne rzeczy, chociaż wcale tego nie planują. Czasem tak się dzieje, gdy mają jakieś bolesne wspomnienia, albo kiedy mózg ma zbyt wiele do przerobienia i zwyczajnie jest przeciążony.

 

Pamiętam pierwszy pocałunek, nie pamiętam ostatniego. Nie wiedziałam, że jest ostatni. Nie starałam się go zapamiętać.
Nie ma żadnych  zdjęć
tylko pamięć chowa to
co jest.
 
bądź przy mnie blisko
bo tylko wtedy
nie jest mi zimno. [...] to mi trzeba
twoich dwóch ramion zamkniętych
dwóch promieni wszechświata .

 

Nie kochaj mojej postaci z twojej wyobraźni. Kochaj mnie taką, jaka jestem, a będę stawać się lepsza.
 
Załóż obcasy. Przynajmniej sprawiaj wrażenie pewnej siebie.
 
chodź usiądź i nie mów nic. niech nasze ciała mówią za nas.

 

Może nigdy nie jest za późno, by powiedzieć przepraszam. Ale po pewnym czasie to już nic nie znaczy.
 
Objawem mojej choroby było zobojętnienie. Postępujący paraliż serca, duszy i mózgu, beznadziejny pogląd na świat.
 
Nie umiem pogodzić się ze sobą. Nie chcę przegrać. Noszę w duszy potwora, który zżera mnie od środka. Który gryzie mnie jak kornik, przetrawia, toczy. Kiedy się poddam – rozsypię się. Ale czy już się nie poddałam?

 

Przyrzeknij mi. Przyrzeknij mi, że będziesz myślał tylko o jutrze, że nie wspomnisz nawet o tamtym wszystkim. Dobrze?

 

patrz, to tak cholernie frustrujące – że w jednej chwili człowiek jest przy Tobie, a za chwilę Go już nie ma. że jeszcze kilka minut temu ufałaś mu bardziej niż sobie, mówiłaś wszystko i uśmiechałaś się dzięki Niemu – a On nagle zniknął. i ta Jego nieobecność uderza w Ciebie z każdej z możliwych stron – bo przecież obiecał być zawsze i pomagać, nawet w najgorszych chwilach. bo przecież byłaś w stanie dać sobie uciąć za Niego rękę, a teraz? zostałaś sama, ze smutkiem na twarzy i tak ogromnym żalem, który rozpierdala od środka Twoje serce, które zdążyło się w to wszytko zaangażować, zbyt mocno.
 
kiedyś za bardzo zależało mi na ludziach. za bardzo się do nich przywiązywałam i za szybko ufałam. dzisiaj to ja się od nich oddalam i czekam na ich krok. dzisiaj to ja jestem tą, o którą trzeba walczyć. zmieniłam się. zrozumiałam, że nie warto się ścierać dla kogoś, kto nie ściera się dla Ciebie.
 
Są rzeczy, po których człowiek się już nigdy nie podnosi. Są historie, po których zmieniamy sie bezpowrotnie, a o tym czy, kiedy i jak one się nam przydarzą, rozstrzyga zazwyczaj ślepy zbieg okoliczności.
 
Okazało się, że w przyjaźni też dzieją się dramaty. ”
— Miron Białoszewski
 
Więc dlatego wszyscy przegramy; dlatego, że przechodziliśmy obojętnie obok czegoś, kiedy powinniśmy pozostać; i dobrze, że nam to nie będzie wybaczone.
 
im więcej ludzi pokochasz, tym będziesz słabsza.
 
Nie wiesz jakie to uczucie toczyć bitwę o przegrane sprawy.
 
Przyjaciel to osoba od której nie wymagasz by Cię kochała, bo i tak Cię kocha. Nie wymagasz by przy Tobie była, bo i tak przy Tobie jest. Nie wymagasz, żeby z Tobą płakała, bo i tak płacze. nie wymagasz zaproszeń, bo zawsze czujesz się zaproszony. Przyjaciel to osoba, która nigdy nie będzie chciała Cię zranić. Przyjaciel jest bezinteresowny. ( N&A-dziękuję! )
 
 
1038_6c18_390
A jeśli pójdzie coś nie tak i siebie znać nie będziemy już, nie powiem jak mi Ciebie brak, bo nie ma takich słów.

 

Znać siebie? Gdybym znała kogoś takiego jak ja, uciekłabym.

 

 

Nawet jak jest idealnie, cudownie i najlepiej, to szukamy czegoś, co może to spieprzyć. Taka jedna głupia myśl, która prowadzi do setki innych. Zawsze będziemy się doszukiwać problemów, bo przecież może być lepiej, albo po prostu możemy coś zjebać. Tacy już jesteśmy, nam nigdy nie jest dobrze.

 

 

Milczenie rodzi więcej problemów niż rozwiązań.

 

To nie Twoja wina, że jestem chronicznie nieszczęśliwa.
 

 

Naszą największą słabością jest poddawanie się.
— Thomas Edison

 

 

 

Nie radzę sobie z sobą. Nie rozumiem siebie. Nie wiem, czego chce.

 

Miewam humory. Miewam humory, jak każdy inny. Czasem moje humory trwają odrobinę dłużej, wydają się głębsze, ale dzieje się tak dlatego, że odczuwam rzeczy z głębią, na jaką większość ludzi sobie nie pozwala. Przejmuję się, boję, biorę sobie różne rzeczy do serca i tam je trzymam.

 

Nienawidzę się za to, że cały czas mam nadzieję…
“(…) przytuliła się i zapytała, czemu nie może być tak jak dawniej. Odpowiedziałem jej chyba, że nigdy nie jest tak jak dawniej, ale być może udałoby się jednak sprawić, żeby na kilka dni wróciły stare czasy… albo chociaż ich w miarę znośna reprodukcja.”
— Stephen King, Ręka mistrza
“Zamknij oczy, ale nie umieraj. Masz prawo do płaczu. A potem wstań i walcz o następny dzień.”
“Ponoć wiesz już o mnie wszystko,
Chociaż nie znasz mnie wcale.”
— Pidżama Porno
“Może za bardzo się przyzwyczaiłeś, że zawsze byłam obok …”
“Niektórzy mówią, że lepiej mi będzie bez Ciebie. Ale oni nie znają Cię takiego jakim ja Cię znam… Lub jakiego myślałam że Cię znam”
“Kochaj mnie lub opuść mnie
Albo pozwól mi być samotną
Nie uwierzysz mi, tylko Cię kocham
Wolę być samotna
Niż szczęśliwa z kimś innym”
“A potem sam się znajdzie powód, By zwątpić czy to sie opłaca. Znajdziemy powód by odchodzić I sto powodów żeby wracać…
Ja mam złe serce : to wiele Ci tłumaczy.
“Ludzie przychodzą, ludzie odchodzą. Wiemy o tym, ale za każdym razem, gdy się to zdarza, jesteśmy zaskoczeni. To jedyna rzecz w naszej egzystencji, której możemy być pewni, ale często łamie nam serce.”
“Chcę żeby świat był inny. Żeby mężczyźni byli milsi.
Tęsknię za uczciwością i szczerością.
Nie pogardziłabym też odrobiną zaufania.”
— Bridget Asher
“Zakochiwałam się w czarujących łajdakach. Adorowałam niewłaściwych mężczyzn z niewłaściwych powodów. Sama jestem sobie winna. Cierpię na niesforność serca i nieznośne napady lekkomyślności. Jeśli idzie o samokontrolę, mam luki u podstaw.”
“Nie masz pojęcia, jak ja czasem cierpię, zupełnie bez wyraźnego powodu. Myśli mam tak dziwnie poplątane, wartościowanie tak stasowane, że już nie mogę tak dłużej żyć […] Mój światopogląd […] zaczyna walić się od podstaw. Właściwie jestem wcieleniem kompromisu, i to koniecznego, i niczym więcej.”

 

“Jeśli zostajesz, to ja też. […] Nie masz prawa pojawiać się w czyimś życiu, sprawiać, że temu komuś na tobie zależy i nagle znikać.”
“Przeznaczenie jest dla frajerów. To tylko nędzna wymówka, żeby pozwolić, aby sprawy same się toczyły, zamiast wziąć je we własne ręce”
— Blair Waldorf
“Je­den naj­ważniej­szy człowiek za­wodzi, przes­ta­jesz ufać wszystkim.”
“Moje rany nigdy do końca nie znikną. Zawsze jakaś cząstka mnie będzie już na tyle zniszczona, że nigdy nie powróci do życia.”
“Wraca się jedynie do tych, których się kocha. Nie wraca się tam, gdzie jest się tylko kochanym. Wraca się wyłącznie do tych, których się kocha. Albo nie wraca się nigdzie i do nikogo. Po prostu jedzie się dalej.”
— Leopold Tyrmand
“Masz strasznie obgryzione paznokcie i trochę spuchnięte oczy, nie jakbyś płakała przed chwilą, ale tak, jakbyś płakała po trochu, codziennie…”
— Jakub Żulczyk
“Ona kocha go bardziej niż on kiedykolwiek będzie wiedział.
On kocha ją bardziej niż kiedykolwiek to okaże.”
— Nirvana
“i czując Cię obok opowiem o wszystkim,
jak często się boję
i czuję się nikim”

 

Adrianna.

One comment

  1. ~Glou · Czerwiec 8, 2013

    fajnie piszesz…:) zapraszam do mnie; fufisweet.pl